• slider
  • slider
  • slider
  • slider

Czy każde dochodzenie zadośćuczynienia odbywa się w sądzie?

Nie. Na pierwszym etapie ubiegania się o odszkodowanie należy złożyć niezbędne dokumenty oraz wnioski do samego towarzystwa ubezpieczeniowego. Warto w tym momencie zwrócić szczególną uwagę na to, aby przygotowywane zaświadczenia, opisy zdarzenia i inne informacje były jak najbardziej jasne, szczegółowe, a także napisane odpowiednim językiem.

Każdy ubezpieczyciel bowiem, w obawie przed oszustwem poszkodowanego dokładnie sprawdza każdy przypadek i stara się wskazać jakiekolwiek niedopatrzenie czy zaniedbanie. Oczywiście aspekty te nie muszą jednoznacznie wpływać na odmowę wypłaty świadczenia, ale mogą na przykład zniżyć jego how to write who am i essay buy college essay papers wysokość.

Jeśli ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania lub według klienta będzie ono zbyt niskie, można zdecydować się na dwa kroki. Jednym z nich są dalsze negocjacje i próba udowodnienia ubezpieczycielowi, że dane świadczenie jest zbyt niskie. W praktyce jednak tego typu postępowania rzadko kiedy dają zadowalające rezultaty.

Drugą możliwością jest skierowanie sprawy do sądu, który na podstawie wszystkich niezbędnych dokumentów oraz rozmów ze stronami orzeka, czy i jakie odszkodowanie powinno być wypłacone.
Bardzo często gdy zakład ubezpieczeń dowiaduje się o sprawie sądowej, którą prowadzi profesjonalny Adwokat, proponuje zawarcie ugody – wówczas poszkodowany nie musi stawić się w sądzie.

Najczęściej kancelarie odszkodowawcze dążą do załatwienia sprawy w postępowaniu przedsądowym, aby uniknąć kolejnych obowiązków związanych z przesłuchaniami, jak również czasu, który wydłużyłby okres oczekiwania na wypłatę świadczenia.